Spotkanie opłatkowe w Suchowoli

Tegoroczne spotkanie opłatkowe dla osób starszych, samotnych i potrzebujących odbyło się 18 grudnia w sali Płomyk w Suchowoli.

     Od lat w Suchowoli organizowane są spotkania opłatkowe dla osób starszych, samotnych i potrzebujących. Chcemy, by te osoby nie czuły się w tym świątecznym czasie opuszczone.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe odbyło się 18 grudnia (wtorek) w sali Płomyk w Suchowoli. Wigilię rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Suchowoli. Następnie przy tradycyjnym wigilijnym stole zasiadło około 60 osób. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli, pod opieką pań Jadwigi Bujnowskiej, Małgorzaty Bagińskiej i Ewy Klejno, przygotowały jasełka. Przed przybyłymi wystąpili też wolontariusze z Hiszpanii - Rebeca i Oriol, chór seniorów Suchowolskie Nutki oraz solistki: Kasia i Weronika Żurkowskie, Emilka Żukowska, Ewelina Franciszkowicz i Magda Kołodziejczyk, które muzycznie przygotowała Justyna Wieruszewska-Biniek. Po odśpiewaniu kolęd i wspólnej modlitwie zebrani przełamali się opłatkiem składając wzajemnie życzenia, po czym nastąpiła wspólna degustacja potraw. Przybyli zostali obdarowani też paczkami przygotowanymi przez Suchowolski Zespół CARITAS.