25. Finał WOŚP w Suchowoli - relacja

Sztab 25 Finału przy Zespole Szkół w Suchowoli przekazał na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 341 zł. Do puszek kwestarskich zebrano 7 867 zł ( w tym 1276 zł w Sztabinie, 828,81 zł w Chodorówce i 171,93 zł w trakcie imprezy sportowej w Janowie), a 7 474 zł uzyskano ze sprzedaży gadżetów WOŚP i przedmiotów własnych.

Sztab 25 Finału przy Zespole Szkół w Suchowoli przekazał na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 15 341 zł. Do puszek kwestarskich zebrano 7 867 zł ( w tym 1276 zł w Sztabinie, 828,81 zł w Chodorówce i 171,93 zł w trakcie imprezy sportowej w Janowie), a 7 474 zł uzyskano ze sprzedaży gadżetów WOŚP i przedmiotów własnych.

Podczas 25 Finału w kinie „Kometa” wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą p. Jarosława Szczerby, a także wokaliści ze Szkoły Estradowej im. Anny German w Białymstoku: Kasia Chlebińska, Bartek Oszczędłowski i Janek Werda oraz zespół „Janusze Muzyki”. Artyści zaprezentowali szeroki wachlarz swoich możliwości śpiewając utwory z filmu „Dirty Dancing”, musicalu „Notre Dame”, a także piosenki Dżemu i zespołu Metallica.

Najważniejszym punktem imprezy była oczywiście sprzedaż gadżetów prowadzona bardzo sprawnie i skutecznie przez Andrzeja i Radka. Najwyższe ceny osiągały produkty oznaczone serduszkami wośp. Koszulki sprzedawano po 310 – 85 zł., smycze po 30 – 20 zł., kalendarze – 105 – 130 zł., zegar – 170 zł, odblaskowe serduszka wośp osiągały cenę od 20 do 110 zł. Ze sprzedaży przedmiotów własnych, ich właściciele przekazali na rzecz Fundacji następujące kwoty: Cukiernia Jana Staniszewskiego – 700 zł., Skarbnica Prezentów – 70 zł., Cukiernia Andraka – 265 zł., Salon Fryzjerski Anny Sawickiej – 75 zł., Koło Emerytów i Rencistów – 155 zł., Sklep Borysa Karpieni – 330 zł., Salon Kosmetyczny Justyny Żukowskiej – 120 zł., Salon Fryzjerski Ewy Osakowicz _ 120 zł., Dawid Kolenda – 160 zł., Restauracja Biesiada – 200 zł., Pensjonat Poniatowski – 230 zł., Marek Karp – 460 zł., GOKSiT – 560 zł., kwiaciarnia Magnolia – 90 zł., kwiaciarnia Storczyk – 70 zł., Szesnasty – 65 zł., MOD – 70 zł.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom! Dziękujemy tym, którzy przybyli do kina „Kometa” i starali się kupić proponowane gadżety jak ... najdrożej. Dziękujemy strażakom OSP Suchowola, którzy punktualnie o 20.00 wysłali nasze „Światełko do Nieba”. Dziękujemy tym, którzy po raz kolejny sfinansowali sztuczne ognie - spółce Centrokom, Bankowi Spółdzielczemu w Suchowoli i GOKSiT.

Sztab 25 Finału przy Zespole Szkół w Suchowoli gorąco dziękuje wszystkim współorganizatorom, sponsorom, artystom i przede wszystkim ofiarodawcom!!! Znów daliśmy radę!

Słowo od szefa sztabu:

"Uznałam, że 25 Finał to dobry moment na przekazanie pałeczki w inne ręce. Może czas na zmianę formuły, nowe pomysły, może ktoś to zrobi lepiej, inaczej.
Zaczynaliśmy w grudniu 1992. Kilku uczniów z kl. IVa (Marysia G, Ula W, Ania G, Ania T, Michał M.) zorganizowało zbiórkę w szkole na sprzęt kardiochirurgiczny dla dzieci. Zebraliśmy 2 miliony 51 tysięcy zł. W 1994 w czasie koncertu w kinie było już 8 milionów. Sprzedaliśmy m.in. serce wośp namalowane przez dziewczyny z internatu na arkuszu szarego papieru. W następnych latach chłopcy z LO (Paweł K, Piotr Ł, ś.p Andrzej S, Jakub ”Pucek” , Piotr H) organizowali koncerty, nawet punkowo-metalowe w szkole podstawowej. Zdarzył się tez finał disco polo (zespół Kazika G. i Modix Pawła A.) w „zielonym dworku”. Kolejne koncerty organizowane przez samorząd uczniowski LO odbywały się już w kinie. Przychodziło mnóstwo ludzi, brakowało miejsca. Niektórzy pojawiali się co roku, całymi rodzinami (nie będę wymieniać nazwisk, bo może sobie tego nie życzą) kupując dużo, podbijając ceny, bo o to chodziło. Przez naszą suchowolską wielką orkiestrę świątecznej pomocy przewinęło się tylu wolontariuszy, organizatorów, artystów. Nie sposób ich wymienić, ale mam Ich wszystkich przed oczami i w sercu. Dziękuję za te wspólne wspomnienia. Dziękuję za pomoc i wsparcie okazywane przez dyrektorów szkół, władze gminne, GOKSiT, Bank Spółdzielczy, CENTROKOM, strażaków z OSP i naszych policjantów.
Zmieniają się dyrygenci, a Orkiestra gra dalej. Do zobaczenia na 26 Finale wośp w Suchowoli!"
Danuta Rusel

zdjęcie z 25 finału WOŚP w Suchowoli