Gminne Obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada w Suchowoli świętowano niezwykłą rocznicę - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

    11 listopada w całym kraju zarówno w małych miejscowościach, średnich miastach, a także największych metropoliach świętowano niezwykłą rocznicę - 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.
Również w Suchowoli miały miejsce uroczystości, a mieszkańcy chętnie wzięli udział w wydarzeniach. Obchody rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suchowoli.
Następnie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, lokalnych szkół, instytucji gminnych, Koła Emerytów i Rencistów w Suchowoli złożyli wieńce pod pomnikiem poświęconym ofiarom walki o niepodległość Ziemi Suchowolskiej w Parku Miejskim w Suchowoli.
    Odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości.
Odczytano apel pamięci, aby uczcić wszystkich pochodzących z gminy Suchowola, którzy oddali życie w walce o niepodległość Polski.
Młodzież z Zespołu Szkół w Suchowoli rozdawała przybyłym na uroczystości kotyliony.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suchowoli pod opieką pań Jolanty Rogalskiej, Marty Kaczorowskiej, Małgorzaty Gąsiorowskiej, Ewy Klejno, Julii Kaczorowskiej i pana Grzegorza Waluka przygotowali akademię związaną ze Świętem Niepodległości.