Dożynki Gminne w Suchowoli

20 sierpnia 2017 r. odbyły się Dożynki Gminne w Suchowoli

     Tegoroczne Dożynki Gminne upłynęły w deszczowej aurze jednak nie przeszkodziło to w dobrej zabawie i do Suchowoli ściągnęły tłumy, a wszystko dzięki bogatemu programowi imprezy.
Główne obchody zainaugurowała dziękczynna Msza Święta w kościele parafialnym w Suchowoli. Część oficjalna i artystyczna odbyła się w na placu przy Zespole Szkół w Suchowoli.
    Ceremoniom dożynkowym przewodniczyli Starostowie Dożynek Katarzyna i Sławomir Głowiccy z Hołodoliny. Wręczyli oni na ręce Burmistrza Michała Matyskiela bochen chleba upieczonego z mąki pochodzącej z ostatnich zbiorów, którym podzielono się z zebranymi mieszkańcami. Były przemówienia zaproszonych gości. Nagrodzono też wyróżniających się rolników. Przed sceną można było podziwiać piękne wieńce. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy I miejsce zajęły wieńce przygotowane przez mieszkańców Głęboczyzny oraz parafii Jatwieź Duża, II miejsce zajęły wieńce mieszkańców wsi Jatwieź Mała oraz Grymiaczek.
Na stoisku gminy Suchowola można było skosztować regionalnych potraw. Były też stoiska informacyjne, wystawy rękodzieła oraz stoiska handlowe.
     Po głównych uroczystościach rozpoczął się program artystyczny. Na dożynkowej scenie wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Suchowoli, zespoły folklorystyczne Exit z Krynek i Tęcza z miejscowości Trzcianne, Suchowolski Chór Seniorów oraz solistka Magda Kołodziejczyk z Suchowoli.
    Tegoroczna impreza przyciągnęła wyjątkowo wielu zainteresowanych, którzy na hali sportowej mogli podziwiać zmagania strongmanów. Zawody Center of Europe Strongman - Suchowola 2017 były jednym z punktów programu dożynek.
     W konkurencjach rywalizowało 6 strongmanów: Piotr Czapiewski, Krzysztof Kacnerski, Dariusz Wejer, Maciej Hirsz, Grzegorz Skowroński, Tomasz Lademann, którzy musieli wykazać nie lada siłą. W zawodach sędziowali Mariusz Pudzianowski i Mateusz Ostaszewski. Były również konkurencje dla publiczności – mężczyzn, kobiet i dzieci.
Imprezę zwieńczył koncert zespołu Boys i dyskoteka pod gwiazdami z zespołem Tvister.

Serdeczne podziękowania kierujemy do sponsorów:
Krówka markety rolno-budowlane
Konar Skindzierz
Mrówka Market Budowlany w Suchowoli

Dziękujemy również patronom medialnym:
iSokolka.eu
Polskie Radio Białystok
TVP Białystok
BiałystokOnline.pl