APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY SUCHOWOLA W ZWIĄZKU Z POWSZECHNYM SPISEM ROLNYM

Gminny Komisarz Spisowy w Suchowoli informuje, że w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. odbywa się Powszechny Spis Rolny.

          Gminny Komisarz Spisowy w Suchowoli informuje, że w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. odbywa się Powszechny Spis Rolny. Dane do spisu zbierane są według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis rolny jest jedynym badaniem, które pozwala pozyskać kompleksowe dane na temat rolnictwa. Informacje zebrane w spisie są potrzebne, żeby ocenić stan polskiego rolnictwa i móc kształtować politykę rozwoju wsi i rolnictwa w Polsce, jak i w naszych małych ojczyznach, jakimi są gminy.

Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego zobowiązany jest przeprowadzić samospis internetowy za pośrednictwem aplikacji formularzowej dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego https://spisrolny.gov.pl

W przypadku braku dostępu do internetu, można będzie spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99 wew. 1 i wybierając opcję „Spisz się przez telefon”.


Informacje na temat spisu rolnego znajdują się na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego  https://spisrolny.gov.pl


Nie masz w domu dostępu do Internetu? Jest na to sposób!

        W gminnych biurach spisowych zapewnimy Ci bezpłatny dostęp do pomieszczeń wyposażonych w sprzęt komputerowy. Osoby zgłaszające się powinny posiadać jednorazowe rękawiczki oraz mają obowiązek założenia maseczki. Środki dezynfekujące zapewni Urząd.

 

UDZIAŁ W SPISIE ROLNYM JEST OBOWIĄZKOWY !!!


        W dniu 31 lipca 2019  Sejm RP uchwalił ustawę o Powszechnym Spisie Rolnym. To właśnie z ustawy wynika, że spis jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

 

Spiszmy się, jak na rolników przystało, bo liczy się rolnictwo!

Pamiętajmy, że jest to nasz obywatelski obowiązek!