Finał IV Grand Prix w Tenisie Stołowym

Półroczne zmagania w czwartej edycji Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Suchowoli dobiegły końca. Wielkimi zwycięzcami okazali się Karol Żukowski oraz Paulina Chmielewska.

     Półroczne zmagania w czwartej edycji Grand Prix w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Suchowoli dobiegły końca. Wielkimi zwycięzcami okazali się Karol Żukowski oraz Paulina Chmielewska. Była to rekordowa edycja podczas której sklasyfikowanych zostało 114 tenisistów w wieku od 7 do ponad 60 lat, z terenu całego woj. podlaskiego, a nawet z zagranicy z Francji i Hiszpanii. W każdym z pięciu organizowanych turniejów przy stole stawało średnio 60 zawodników.
     O zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej toczyła się pasjonująca walka między sokółczaninem Karolem Żukowskim i triumfatorem poprzednich trzech edycji Danielem Dąbrowskim z Zadworzan. W ostatnim turnieju znów Ci dwaj zawodnicy doszli do finału i to właśnie ten mecz decydował o końcowym zwycięstwu. Tym razem lepszy okazał się Żukowski i to on po raz pierwszy wzniósł okazały puchar Burmistrza Suchowoli. Na dalszych miejscach uplasowali się kolejno Jacek Cybulski z Moniek, Krzysztof Dembowski  z Krzecz i Jakub Żywalewski z Czerwonki.
    Wśród kobiet od początku do końca prym wiodła uczennica Gimnazjum w Suchowoli Paulina Chmielewska . Ta młoda i bardzo zdolna zawodniczka z Chodorówki Nowej w rywalizacji z mężczyznami została sklasyfikowana na bardzo wysokim 6 miejscu. Dalej uplasowały się Wioleta Tkaczuk z Dąbrowy (9 miejsce w klasyfikacji ogólnej) i Jolanta Tomaszewska z Trzyrzeczy (11 miejsce w klasyfikacji ogólnej).
    Organizatorzy rozdali też nagrody dla najlepszych młodych zawodników do klas VI szkół podstawowych.  Wśród dziewczynek najlepsza okazała się Urszula Ryżewska (SP Chodorówka Nowa), niżej uplasowały się Wiktoria Fiedorowicz SP Czerwonka) i Dominika Danewicz (SP Chodorówka Nowa). W kategorii chłopców na podium staneli Maciek Ryżewski (SP Chodorówka Nowa), Krystian Burzym i Smyk Rafał (obaj SP Czerwonka).
     Na zakończenie cyklu uczestnicy otrzymali puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Suchowoli i Urząd Marszałkowski w Białymstoku.