Obowiązek składania deklaracji do CENTARLNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW(CEEB) - PRZYPOMNIENIE

Przypominamy wszystkim mieszkańcom gminie Suchowola o obowiązku składania deklaracji do CENTARLNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW(CEEB)

Od 1-ego lipca 2021r. każdy Właściciel/Zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Wraz z końcem czerwca br. upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dokument dotyczy źródeł ciepła i źródeł spalania paliw nawet jeśli nie są używane. Złożenie deklaracji to obowiązek każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości. Do tej pory deklarację złożyło tylko 47% mieszkańców naszej gminy.
Sposób złożenia deklaracji:
- przez Internet nie wychodząc z domu– https://zone.gunb.gov.pl/, warunkiem złożenia deklaracji w ten sposób jest posiadanie Profilu zaufanego, bankowości elektronicznej bądź e-dowodu.
- deklarację można złożyć też osobiście w Urzędzie Miejskim w Suchowoli, pok. nr 3 lub wysłać do urzędu listem poleconym na adres: Urząd Miejski w  Suchowoli, Plac Kościuszki 5, 16–150 Suchowola z dopiskiem: „Deklaracja CEEB”.
Terminy składania deklaracji:
- 12 miesięcy w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw kiedykolwiek uruchomionych przed 1 lipca 2021 r.
- 14 dni od instalacji źródła ciepła lub spalania paliw, w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r.

Deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r.

Za brak złożenia deklaracji grozi kara od 500 do 5 tysięcy złotych