Dofinansowanie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Suchowola w ramach dotacji Zarządu Województwa Podlaskiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego udzielił Gminie Suchowola dotacji na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania ochronnego dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Suchowola w kwocie 10 000,00 zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na podstawie Uchwały nr XLIV/622/2022 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 27 czerwca 2022 r. udzielił Gminie Suchowola dotacji na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania ochronnego dla Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Suchowola w kwocie 10 000,00 zł. Na tą kwotę Województwo Podlaskie reprezentowane przez Pana Sebastiana Łukaszewicza  - Wicemarszałka Województwa Podlaskiego oraz Pana Marka Olbrysia – Wicemarszałka Województwa Podlaskiego zawarło w dniu 20.07.2022 r. umowę nr DIT-I.3031.73.2022 z Gminą Suchowola reprezentowaną przez Pana Michała Grzegorza Matyskiela – Burmistrza Suchowoli. Przyznane środki wykorzystano w całości.

Realizując powyższe zadanie zakupiono:

1. Buty strażackie gumowe- 2 pary – przeznaczone dla OSP Wólka
  2. Deska ortopedyczna z szyną kramera - 1 szt. – przeznaczona dla OSP Domuraty
  3. Wodery - 1 para – przeznaczone dla OSP Karpowicze
  4. Szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym - 1 szt. – przeznaczone dla OSP Karpowicze
  5. Rękawice specjalne - 4 pary – przeznaczone dla OSP Dryga
  6. Nożyce dielektryczne - 1 szt. – przeznaczone dla OSP Czerwonka
  7. Ubranie koszarowe 2 częściowe + czapka - 2 kpl – przeznaczone dla OSP Jatwieź Duża
  8. Buty strażackie ZEPHYR – 1 para – przeznaczone dla OSP Jatwieź Duża
  9. Hełm strażacki VULCANO - 2 szt. – przeznaczone dla OSP Horodnianka
  10. Spodnie pilarza - 1 szt. – przeznaczone dla OSP Pokośno
  11. Kombinezon na osy i szerszenie - 1 szt. – przeznaczone dla OSP Pokośno